<<  <    [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52]    >  >>

AKTUALNOŚCI - 2014-04-08 11:35:21

Powiatowa Gimnazjada w Piłce Siatkowej Chłopców

Dnia 27 marca   br. w Gimnazjum w Konarzynach   odbyły się Mistrzostwa Powiatu Chojnickiego w Piłce Siatkowej Chłopców w kategorii gimnazjum  zorganizowane przez Powiatowy Szkolny Związek Sportowy. W zawodach wzięło udział 5 drużyn: Gimnazjum nr 2 z Chojnic, Gimnazjum z Konarzyn, Gimnazjum z Nowej Cerkwi,   Gimnazjum z Czerska  i Gimnazjum z Brus.

W  wyniku rozegranych spotkań zwycięską  drużyną okazało się Gimnazjum z Brus, które wygrało wszystkie mecze ., II miejsce zajęło Gimnazjum Konarzyny, III Gimnazjum nr 2 z Chojnic, IV Gimnazjum Czersk , V Gimnazjum w Nowej Cerkwi

AKTUALNOŚCI - 2014-04-08 11:29:04

Nasi uczniowie laureatami wojewódzkiego etapu Ogólnopolskiego Konkursu „Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski”

W czwartek 3 kwietnia w siedzibie Wdzydzkiego Parku Krajobrazowego w Kościerzynie odbył się wojewódzki etap ogólnopolskiego konkursu „Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski”. Udział w nim wzięło 5 drużyn reprezentujących parki krajobrazowe województwa pomorskiego : Wdzydzkiego PK, Nadmorskiego PK, PK Doliny Słupi, Kaszubskiego PK i przedstawiciele naszego Zaborskiego Parku Krajobrazowego.
Przedstawicielami  Zaborskiego PK  byli uczniowie Gimnazjum w Brusach :   Anna Majer, Patryk Janikowski, Agnieszka Liegmann i  Anna Rodzeń

AKTUALNOŚCI - 2014-04-07 10:07:53

Halowy turniej piłki nożnej

W miesiącu lutym w sali gimnastycznej w Brusach rozegrano halowy turniej piłki nożnej dla wszystkich klas Gimnazjum w Brusach.

Turniej przeprowadzili uczniowie kl. III F :

- Mateusz Orzłowski

- Dawid Lamczyk

-Kamil Lamczyk

- Łukasz Lamczyk

- Paweł Szulc

w ramach projektu edukacyjnego, pod opieką p. Marka Kupczyka.

W wyniku przeprowadzonych eliminacji, wyłoniono 3 zespoły klasowe, po jednym z poziomu wiekowego, które rozegrały finał.

I m - III A

II m - II B

III m - I A

AKTUALNOŚCI - 2014-04-06 13:18:40

Akcja pomocy najuboższym rodzinom z miast Orsza i Stołpce na Białorusi.

W dniach 27 i 28 marca 2014r. po raz drugi odbyła się w naszej szkole akcja pomocy najuboższym rodzinom z miast Orsza i Stołpce na Białorusi. Natomiast 29 marca zbieraliśmy żywność długoterminową, kosmetyki i artykuły chemiczne w sklepach KŁOS i ÓSEMKA. Pierwszą akcję pomocy współpracując ze Zgromadzeniem Sióstr Franciszkanek z Orlika zorganizowaliśmy na Boże Narodzenia 2013r. Udało się nam zorganizować ją  kolejny raz oraz zebrać mnóstwo żywności a także kosmetyki i artykuły chemiczne.

AKTUALNOŚCI - 2014-04-02 11:25:04

Chorągiew Komturstwa Gniewskiego w Gimnazjum w Brusach

W miniony piątek odbyła się  w Gimnazjum w Brusach ,,Żywa Lekcja Historii” w wykonaniu aktorów Teatru Historycznego ,,Chorągwi Komturstwa Gniewskiego”. Młodzież zapoznała się z tematyką średniowieczną . Przybliżyła sobie wiadomości o wojach i rycerzach za czasów Piastów. Sponsorem widowiska była Rada Rodziców przy Gimnazjum w Brusach, której serdecznie dziękujemy.

AKTUALNOŚCI - 2014-04-02 11:15:11

Najlepsi w kraju.

Uczniowie Gimnazjum w Brusach uczestniczyli w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Mitologicznej. Celem olimpiady była popularyzacja i poszerzenie wiedzy na temat wierzeń religijnych starożytnej Grecji i Rzymu.

AKTUALNOŚCI - 2014-03-31 10:35:23

Wyjazd na otwarty trening siatkarzy LOTOSU Trefla Gdańsk 26.03.2014r.

Dziewczęta z Gimnazjum w Brusach uczęszczające na SKS-y z siatkówki wraz z panią Izabelą Dudek Rogallamiały przyjemność na żywo obejrzeć cały trening drużyny grającej w Plus Lidze, a mianowicie LOTOSU Trefla Gdańsk, który odbył się w Chojnicach.Można było z bliska przypatrzeć się poprawnej rozgrzewce, a później technice odbioru, wystawy i ataku.  Siatkarze ćwiczyli różne ustawienia, przez co mogłyśmy zobaczyć wszystkie warianty gry.

AKTUALNOŚCI - 2014-03-28 11:19:12

Czytanie Remusa

Tegoroczne VIII  Czytanie Remusa odbędzie się 10 maja, tj. w sobotę, w Gimnazjum w Brusach. Rozpoczęcie konkursu o godzinie 10:00.

Organizatorem zmagań czytelniczych jest Zrzeszenie Kaszubsko – Pomorskie O/Brusy oraz Gimnazjum w Brusach. Zachęcamy do udziału!

Szczegółowy regulamin konkursu - REGULAMIN

AKTUALNOŚCI - 2014-03-28 11:10:52

Podsumowanie konkursu pt. „Cyberpomoc kontra Cyberprzemoc – Razem tworzymy lepszy Internet”

W dniu 12 marca 2014 roku w Centrum Edukacyjno-Wdrożeniowym odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu pt. „Cyberpomoc kontra Cyberprzemoc  –                Razem tworzymy lepszy Internet”. Organizatorami konkursu zaplanowanego przy okazji tegorocznych obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu byli: Starostwo Powiatowe w Chojnicach, Centrum Edukacyjno-Wdrożeniowe w Chojnicach oraz Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Chojnicach.

AKTUALNOŚCI - 2014-03-28 10:03:23

Projekt edukacyjny „Czy wiem, co jem?”

W środę 12 marca 2014r. w Punkcie Przedszkolnym w Brusach został przeprowadzony, przez uczennice Gimnazjum w Brusach, projekt edukacyjny „Czy wiem,  co jem?”. Przedsięwzięciem zostały objęte dzieci pięcioletnie z grupy Słoneczka pod opieką Pani Magdaleny Osowskiej. Gimnazjalistki, Weronika Osowska, Agata Wera, Kasia Szmaglik, Wiktoria Kobus pod opieką  pani Izabeli Dudek – Rogalla, przygotowały atrakcyjne zajęcia na temat zdrowej  i niezdrowej żywności.

<<  <    [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52]    >  >>