<<  <    [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48]    >  >>

AKTUALNOŚCI - 2014-04-24 08:12:58

VII powiatowe dyktando „O Złote Pióro”

2 kwietnia w II Liceum Ogólnokształcącym im. gen. Władysława Andersa w Chojnicach odbyło się VII powiatowe dyktando  „O Złote Pióro”. Konkurs oceniany był w dwóch kategoriach: szkoły ponadgimnazjalne oraz gimnazja, jednakże uczniowie mieli do napisania ten sam tekst. W dyktandzie wzięło udział 42 uczniów. Najwięcej trudności sprawiły wyrazy, które wyszły z użycia: „konduita”, „chałat”, „warchoł”, „watażka”. Mniej problemów było z napisaniem wyrazów zapożyczonych, takich jak: „banjo”, „backhand” czy „gender”.

AKTUALNOŚCI - 2014-04-23 22:52:30

VII Wojewódzki Konkurs Matematyczno –Plastyczny

Dnia 10.04.2014 odbyła się uroczystość wręczenia nagród VII Wojewódzkiego Konkursu Matematyczno –Plastycznego organizowanego przez  Gimnazjum nr 2
w Chojnicach pod patronatem Pomorskiego Kuratora Oświaty.Wpłynęło około 1000 prac z 70 szkół. Komisja konkursowa przyznała 92 nagrody.
Gimnazjum w Brusach zdobyło 9 nagród
.

AKTUALNOŚCI - 2014-04-14 22:49:00

Nasi uczniowie w Parlamencie Europejskim

Na zaproszenie pana Jana Kozłowskiego, Posła do Parlamentu Europejskiego uczniowie naszego gimnazjum (Aleksandra Miloch, Szymon Januszewski orazPatryk Janikowski) wyjechali w dniu 06.04.2014r do Brukseli. W nagrodę za bardzo dobre wyniki w nauce, udział w licznych konkursach oraz olimpiadach, uczniowie zwiedzili Brukselę (m.in. Katedrę Św. Michała i Guduli, Grand Place, Manneken Pis oraz Automium, czyli monumentalny model kryształu żelaza, powiększony 165 miliardów razy).

AKTUALNOŚCI - 2014-04-08 13:20:53

Ogólnopolski Turniej Piłki Nożnej Dziewcząt Coca- Cola Cup 2014

Dnia 02.04.2014 r. uczennice Gimnazjum w Brusach brały udział w XVI edycji Ogólnopolskiego Turnieju Piłki Nożnej Dziewcząt Coca- Cola Cup 2014.
Do tego turnieju w tym roku zgłosiło się 3.929 drużyn w Polsce, w tym 1401 żeńskich.

Reprezentacja naszej szkoły składa się z dziewcząt na co dzień uczęszczających na zajęcia pozalekcyjne z piłki nożnej.

Turniej I rundy eliminacyjnej odbył się na boisku Orlik 2012
w Dziemianach. W nim uczestniczyły reprezentacje trzech szkół: Gimnazjum
w Brusach, Gimnazjum im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego
w Dziemianach i Publiczne Gimnazjum im. Rozalii Narloch w Karsinie. Turniej rozgrywany był w formule „każdy z każdym”, czas gry 2x 12 minut. Po bardzo dobrej grze nasze piłkarki zajęły II miejsce.

AKTUALNOŚCI - 2014-04-08 12:57:03

Gminny etap Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym- 2014

Dnia 4 kwietnia  2014 roku w Gimnazjum w Brusach odbyły się gminne eliminacje Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie Ruchu Drogowego. W turnieju wzięło udział 7  cztero- osobowych drużyn ze szkół podstawowych i 2  trzy - osobowe drużyny  z gimnazjum: z Gimnazjum w Lubni i  z   Gimnazjum w Brusach.

AKTUALNOŚCI - 2014-04-08 11:35:21

Powiatowa Gimnazjada w Piłce Siatkowej Chłopców

Dnia 27 marca   br. w Gimnazjum w Konarzynach   odbyły się Mistrzostwa Powiatu Chojnickiego w Piłce Siatkowej Chłopców w kategorii gimnazjum  zorganizowane przez Powiatowy Szkolny Związek Sportowy. W zawodach wzięło udział 5 drużyn: Gimnazjum nr 2 z Chojnic, Gimnazjum z Konarzyn, Gimnazjum z Nowej Cerkwi,   Gimnazjum z Czerska  i Gimnazjum z Brus.

W  wyniku rozegranych spotkań zwycięską  drużyną okazało się Gimnazjum z Brus, które wygrało wszystkie mecze ., II miejsce zajęło Gimnazjum Konarzyny, III Gimnazjum nr 2 z Chojnic, IV Gimnazjum Czersk , V Gimnazjum w Nowej Cerkwi

AKTUALNOŚCI - 2014-04-08 11:29:04

Nasi uczniowie laureatami wojewódzkiego etapu Ogólnopolskiego Konkursu „Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski”

W czwartek 3 kwietnia w siedzibie Wdzydzkiego Parku Krajobrazowego w Kościerzynie odbył się wojewódzki etap ogólnopolskiego konkursu „Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski”. Udział w nim wzięło 5 drużyn reprezentujących parki krajobrazowe województwa pomorskiego : Wdzydzkiego PK, Nadmorskiego PK, PK Doliny Słupi, Kaszubskiego PK i przedstawiciele naszego Zaborskiego Parku Krajobrazowego.
Przedstawicielami  Zaborskiego PK  byli uczniowie Gimnazjum w Brusach :   Anna Majer, Patryk Janikowski, Agnieszka Liegmann i  Anna Rodzeń

AKTUALNOŚCI - 2014-04-07 10:07:53

Halowy turniej piłki nożnej

W miesiącu lutym w sali gimnastycznej w Brusach rozegrano halowy turniej piłki nożnej dla wszystkich klas Gimnazjum w Brusach.

Turniej przeprowadzili uczniowie kl. III F :

- Mateusz Orzłowski

- Dawid Lamczyk

-Kamil Lamczyk

- Łukasz Lamczyk

- Paweł Szulc

w ramach projektu edukacyjnego, pod opieką p. Marka Kupczyka.

W wyniku przeprowadzonych eliminacji, wyłoniono 3 zespoły klasowe, po jednym z poziomu wiekowego, które rozegrały finał.

I m - III A

II m - II B

III m - I A

AKTUALNOŚCI - 2014-04-06 13:18:40

Akcja pomocy najuboższym rodzinom z miast Orsza i Stołpce na Białorusi.

W dniach 27 i 28 marca 2014r. po raz drugi odbyła się w naszej szkole akcja pomocy najuboższym rodzinom z miast Orsza i Stołpce na Białorusi. Natomiast 29 marca zbieraliśmy żywność długoterminową, kosmetyki i artykuły chemiczne w sklepach KŁOS i ÓSEMKA. Pierwszą akcję pomocy współpracując ze Zgromadzeniem Sióstr Franciszkanek z Orlika zorganizowaliśmy na Boże Narodzenia 2013r. Udało się nam zorganizować ją  kolejny raz oraz zebrać mnóstwo żywności a także kosmetyki i artykuły chemiczne.

AKTUALNOŚCI - 2014-04-02 11:25:04

Chorągiew Komturstwa Gniewskiego w Gimnazjum w Brusach

W miniony piątek odbyła się  w Gimnazjum w Brusach ,,Żywa Lekcja Historii” w wykonaniu aktorów Teatru Historycznego ,,Chorągwi Komturstwa Gniewskiego”. Młodzież zapoznała się z tematyką średniowieczną . Przybliżyła sobie wiadomości o wojach i rycerzach za czasów Piastów. Sponsorem widowiska była Rada Rodziców przy Gimnazjum w Brusach, której serdecznie dziękujemy.

<<  <    [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48]    >  >>