Uczniowie naszej szkoły przystąpili do projektu 10XChallenge….
AKTUALNOŚCI - 2021-01-10 10:38:56

Przedsiębiorczość, kreatywność, planowanie działań, zarządzanie finansami, praca w grupie, komunikatywność... wszystkie te ważne umiejętności kształtujemy w praktyce w projekcie.

10X jest międzynarodowym projektem edukacyjnym, w ramach którego uczniowie zakładają symulacyjną firmę. Uczniowskie „firmy” mogą prowadzić działalność produkcyjną, handlową, usługową lub mieszaną. Uczniowie opracowują biznesplan, w którym umieszczają badanie rynku, koszty działania firmy, produkują swój produkt, obliczają zyski ze sprzedaży itd.

W ramach programu uczniowie mogli uczestniczyć dodatkowo w konkursach:

• na najlepsze logo uczniowskiej „firmy”
  • na najlepszy film promocyjny

W naszej szkole powstały 3 firmy, które założyły uczennice klas 7:

DOMOWA'DA – Agnieszka i Anna Wałdoch

PACHNĄCY CZAS-Klaudia Singer, Oliwia Pestka i Oliwia Lamczyk

1001 drobiazgów- Julia  Singer i Weronika Stoltmann

Ddecyzją jury, w którego skład weszli przedstawiciele Fundacji Młodzieżowej Przedsiębiorczości oraz partnera - M&G Prudential:

Natomiast wyróżnienie otrzymało logo firmy naszych uczennic Ani i Agnieszki

Agnieszka i Ania   zwyciężyły także w  konkursie  na najlepszy film promocyjny

Z uzasadnienia jednego z sędziów:
"Film zawierał ładunek emocjonalny, dzięki któremu poczułem, że rozważyłbym zakup takiego domku dla owadów do swojego ogródka (gdybym go miał). Poza tym, główne bohaterki wydają się bardzo pozytywnymi osobami i utrzymują kontakt z widzem, co także wywołuje dobre emocje i wpływa na końcową ocenę filmu
."

Link filmu do pobrania https://www.facebook.com/pg/FundacjaMlodziezowejPrzedsiebiorczosci/posts/

• Wspaniale jest zaczynać Nowy Rok od tak miłych wiadomości bo zwycięzcami pierwszej edycji 10XChallenge w Polsce  zostali:
    • Zespół Thinks4friends ze Szkoły Podstawowej nr 14 Mistrzostwa Sportowego im. Jacka Kuronia w Żorach - nagroda za najlepszy biznesplan,
    • Zespół Truskostaw ze Szkoły Podstawowej im. Stanisława Ligonia w Truskolasach - nagroda za biznesową wizję,
    • Zespół DOM'OWADA ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Brusach - nagroda za wrażliwość społeczną i ochronę środowiska.

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i wszystkim uczestnikom projektu!