Wyniki konkursu „O złotą szyszkę”
AKTUALNOŚCI - 2020-12-09 20:51:56

Nasza szkoła po raz pierwszy wzięła udział w II Gminnym Przeglądzie Teatrów i Inscenizacji Kaszubskich "O złotą szyszkę". Założeniami konkursu było przedstawienie widowiska w języku regionalnym kaszubskim.

Cele konkursu to:

- rozwijanie zainteresowań małymi formami scenicznymi;

- kształtowanie umiejętności gry aktorskiej;

- uwrażliwianie na piękno języka kaszubskiego;

- rozwijanie umiejętności współpracy w grupie;

- promowanie inscenizacji i sztuk kaszubskich;

- wykorzystanie technologii informatycznych.

Grupa uczniów klas siódmych przygotowała inscenizację pt. „Òdstąpienié”, opartą na fragmentach mitologii słowiańskiej w kaszubskiej literaturze. Nagranie multimedialne udało się zrealizować jeszcze podczas nauki stacjonarnej. Pod koniec listopada otrzymaliśmy wyniki aktorskich zmagań i ku miłemu zaskoczeniu do SP 2 w Brusach trafiła „Srebrna Szyszka” - 2 miejsce w tegorocznym konkursie. To bardzo udany debiut.

Szkoła otrzymała piękne prezenty, zaś wszyscy młodzi laureaci zostali wyróżnieni nagrodami indywidualnymi, za które serdecznie dziękujemy.

Oto link do filmu: https://youtu.be/Mw6fRtKpl0c

Gratulujemy wszystkim aktorom oraz dziękujemy p. Jędrzejowi Czarnowskiemu za wypożyczenie strojów i rekwizytów. Opiekę merytoryczną nad konkursem sprawowała: p. Justyna Górska.