Kaszubskie kolędowanie w KLO Brusy.
AKTUALNOŚCI - 2020-01-30 19:38:41

Gościnna, miła i swojska atmosfera panowała 9 stycznia 2020 r. w Kaszubskim Liceum Ogólnokształcącym w Brusach.

Tego dnia w murach zaprzyjaźnionej szkoły odbyła się kaszubska wigilia i kolędowanie z pysznym poczęstunkiem. Dzięki zaproszeniu Dyrekcji, nauczycieli regionalistów i uczniów bruskiego liceum, grupa uczniów klas VI SP Nr 2 uczęszczających na lekcje języka regionalnego kaszubskiego oraz nauczyciel przedmiotu p. Justyna Górska, mogli uczestniczyć w tym wyjątkowym spotkaniu. Oprócz wzajemnie składanych życzeń, wspólnego śpiewu pięknych kolęd kaszubskich, mogliśmy także podziwiać występy licealistów a także doskonalić swoje językowe umiejętności. Uczniowie mieli również okazję do spotkania z ciekawym gościem p. Oskarem Kozłowskim z Sopotu, który zajmuje się kaszubskim ruchem skautowym. Dziękujemy p. Felicji Baska - Borzyszkowskiej oraz p. Katarzynie Myszk za owocną regionalną współpracę.