JASEŁKA BOŻONARODZENIOWE
AKTUALNOŚCI - 2020-01-04 15:31:54

Dnia 20 grudnia 2019r. ,  jak co roku, odbyły się w naszej szkole jasełka bożonarodzeniowe.

W przystrojonej świątecznie sali gimnastycznej na trzeciej lekcji zebrała się cała społeczność szkolna. Uczniowie mieli okazję obejrzeć spektakl, który ukazywał historię narodzin Jezusa widzianą okiem człowieka współczesnego.  W tym roku było jednak nieco inaczej, gdyż jasełka powstały we współpracy uczniów z nauczycielami, którzy również wcielili się w role aktorów. W rolę Maryi i Józefa wcielili się p. Monika Mankiewicz oraz p. Marek Kupczyk, natomiast szeregi anielskie zasiliły p. Joanna Gleńska, p. Izabela Dudek-Rogalla oraz p. Beata Krzoska. W przedstawieniu wystąpili również następujący uczniowie: Agata Lubińska i Nikola Lubecka z klasy 1, Zuzanna Ciemińska, Zuzanna Masiak, Paweł Lubecki , Oliwia Kobus, Konrad Zalewski, Kamil Lubiński z klasy 5C, Martyna Ossowska, Oliwia Skórczewska, Nina Frymark z klasy 7A, Jakub Pepliński z klasy 7 B, Marta Pilacka , Antonina Gostomczyk, Mikołaj Czarnowski z klasy 8B, Wiktoria Maliszewska, Monika Myszka, Jakub Kiedrowicz z klasy 8A. Zaangażowanie  poświęcenie uczniów i nauczycieli we wspólny projekt opłaciło się, gdyż wywarł on duże wrażenie i poruszenie, a  momentami nawet rozbawienie na twarzach widzów. Na zakończenie p. dyrektor Tomasz Rogala złożył wszystkim zebranym  życzenia świąteczne. Całość uświetniły swoim występem przygotowane przez p.Joannę Gleńską uczennice klasy 6c  Anna i Agnieszka Wałdoch, które dwa dni wcześniej zajęły drugie miejsce w Powiatowym Konkursie Kolęd  w  języku angielski w Silnie,  śpiewając piosenkę „Merry Christmas everyone”.  Aktorzy przygotowani zostali przez p. Monikę Dorau-Peplińską i p. Joannę Gleńską. Nad oprawą muzyczną oraz sprzętem czuwał p. Patryk Nita. Do przygotowania świątecznego wystroju przyczynili się również p. Hanna Cysewska, p. Alicja Frymark, p. Maria Czapiewska oraz p. Robert Hamerski.