Va odwiedziła Państwową Straż Pożarną
AKTUALNOŚCI - 2019-10-22 21:47:10

9 października 2019 roku, w ramach Zawodoznastwa, uczniowie klasy V A wraz z opiekunami zwiedzili Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Chojnicach.

Przedstawiciel Jednostki przedstawił i zademonstrował obowiązkowe wyposażenie samochodów strażackich, pokazał ubiór strażaka typu nomex, który jest wykorzystywany na co dzień podczas działań ratowniczo - gaśniczych. Uczniowie dowiedzieli się także jakie zasady bezpieczeństwa obowiązują podczas wyjazdu oraz udzielania pierwszej pomocy poszkodowanym. Pod koniec zwiedzania, dzieci czekała niespodzianka - każdy mógł wejść do wozu strażackiego i zobaczyć jak wygląda od środka.
W drugiej części wycieczki uczniowie udali się do kina Kingsajz, gdzie wyświetlono im film  pt. „Mia i biały lew”.