Pożegnanie absolwentów Szkoły Podstawowej nr 2 w Brusach
AKTUALNOŚCI - 2019-07-05 22:43:27

Zakończenie roku szkolnego w Szkole Podstawowej nr 2 w Brusach było w tym roku szczególne. Mury szkoły opuścili jednocześnie uczniowie trzeciej klasy gimnazjum i ósmej klasy szkoły podstawowej. Łącznie pożegnaliśmy prawie 170 absolwentów.

Uroczystość była okazją do nagrodzenia tych uczniów, którzy osiągnęli wysokie wyniki w nauce, pracowali na rzecz klasy i szkoły oraz reprezentowali szkołę w zawodach sportowych.

Najlepsi w nauce otrzymali jednorazowe finansowe stypendium burmistrza Brus. Aby je otrzymać należało spełnić jednocześnie trzy kryteria (średnia ocen 5,0 i więcej, wzorowe lub bardzo dobre zachowanie oraz średnia wyników z sześciu części egzaminu gimnazjalnego lub trzech części egzaminu ósmoklasisty powyżej 80%). W tym roku szkolnych aż 8 uczniów spełniło te kryteria – sześć gimnazjalistek (Sara Drobińska, Marta Miszewska, Kinga Schramke, Zuzanna Spierewka, Marta Kłopotek Główczewska, Kaja Roda) oraz dwie ósmoklasistki (Zuzanna Maciejewska, Kornelia Weltrowska).

Ponadto dyrektor szkoły nagrodził specjalną Nagrodą Dyrektora uczniów, którzy uzyskali najwyższe wyniki z poszczególnych części egzaminu.

Egzamin ósmoklasisty:

język polski – Justyna Cysewska

matematyka – Kornelia Weltrowska

język angielski – Dawid Lipski

Egzamin gimnazjalny:

język polski – Sara Drobińska

historia w wiedza o społeczeństwie – Sara Drobińska

matematyka – Piotr Czapiewski

przedmioty przyrodnicze – Oliwia Frymark

język angielski – poziom podstawowy i rozszerzony – Zuzanna Spierewka i Christopher Wade

Oprócz tego uczniowie nagrodzeni zostali za bardzo dobre wyniki w nauce, pracę na rzecz klasy oraz wolontariat. Nie zapomniano również o utalentowanych sportowcach.

Wyróżnieni uczniowie:

Klasa VIIIa – Agata Szczepańska, Wiktoria Franckiewicz, Justyna Cysewska, Katarzyna Czapiewska, Alicja Leszczyńska, Jakub Gierszewski, Mateusz Rybakowski i Daria Kiedrowicz)

Klasa VIIIb – zuzanna Weronika Maciejewska, Kornelia Weltrowska, Oliwer Gierszewski, Nikola Nadolna, Joanna Landowska, Zuzanna Maria Maciejewska, Maksymilian Hamerski, Amelia Jutrzenka, Natalia Klonowska, Kinga Kolińska, Kinga Leszczyńska, Roksana Peplińska, Agata Stoltmann, Julia Synak i Olga Gostomska

Klasa IIIa – Sara Drobińska, Zuzanna Spierewka, Kinga Schramke, Marta Miszewska, Zuzanna Budziewska, Amelia Skórczewska, Maksymilian Cysewski, Adriana Kosiedowska, Weronika Krygowska, Julian Nakielski, Klaudia Kropidłowska, Julia Orzłowska, Amelia Peplińska, Wiktoria Szczepańska, Magdalena Wera, Paweł Gronalewski, Mateusz Piechowski i Radosław Piotrowski

Klasa IIIb – Kaja Roda, Marta Kłopotek Główczewska, Anna Piekarska, Nikola Czarnowska, Wiktoria Warsińska, Stanisław Bieliński, Igor Chylewski, Filip Ciemiński, Piotr Czapiewski, Weronika Jażdżewska, Karina Kin, Natalia Leszczyńska, Mateusz Milkowski, Adrian Szczepański, Oliwia Śledź, Patrycja Żmuda Trzebiatowska

Klasa IIIc – Agata Butowska, Kinga Przytarska, Agata Kulesza, Kinga Pick, Matra Osowska, Julia Lemańczyk, Kacper Maciejewski, Filip Rumel Czarnowski, Łukasz Kubiszewski, Dominik Knut

Klasa IIId – Alicja Lepak, Liliana Rogalla, Emilia Kurs, Dawid Warsiński, Kamila Dolna, Emilia Pilacka, Wiktoria Rumel Czarnowska

Klasa IIIe – Wiktoria Matyszewska, Oliwia Frymark, Kinga Zmuda Trzebiatowska, Emilia Szyngwelska, Natalia Kiedrowska, Sandra Kiedrowicz, Małgorzata Ossowska, Katarzyna Kiczka, Agata Kalaczyńska, Natalia Szmyt, Bartłomiej Orzłowski i Kamil Kłosiński

Tytuł Sportowca Roku otrzymali gimnazjaliści: w kategorii dziewcząt – Sandra Kiedrowicz, a w kategorii chłopców – Piotr Czapiewski. Wyłoniono ich podczas trwającego przez cały rok szkolny konkursu na najlepszego sportowca Szkoły Podstawowej nr 2 w Brusach.

Na uroczystość zaproszono również rodziców uczniów, którzy uzyskali średnią 5,00 i więcej. Z rąk dyrektora szkoły otrzymali oni listy gratulacyjne.

Jednak szkoła to nie tylko nauczyciele, uczniowie i rodzice, ale również osoby i instytucje, które współpracują ze szkołą, niosą pomoc i sponsorują nagrody na konkursy i turnieje i tym samym włączani są do grona Przyjaciół Szkoły Podstawowej nr 2 w Brusach. W tym roku tytułem tym uhonorowane zostały dwie instytucje – Oddział w Brusach Banku Spółdzielczego w Koronowie i Nadleśnictwo Przymuszewo. Pamiątkowe statuetki odebrali panowie Maciej Cuppa i Kajetan Majkowski.