Szachiści z SP nr 2 w Brusach
AKTUALNOŚCI - 2019-06-18 10:18:25

20 września 2018 r. odbyły się w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Brusach Miejsko - Gminne Igrzyska Dzieci i Młodzieży w Szachach.

Ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Brusach wzięły w nich udział 2 drużyny wyłonione eliminacjach szkolnych.

Drużyna dzieci z  klas V zajęła II- gie  miejsce za SP im. Jana Pawła II w Brusach.

W składzie  reprezentacji  Miejsko-Gminnych Igrzysk Dzieci znaleźli się:

1. Bartosz Nakielski         kl. V C
  2. Filip Markut                 kl. V A
  3. Magdalena Warsińskakl. V B
  4. Agnieszka Wałdochkl. V C
  5. Nikodem Januszewski kl. V A
  6. Anna Wałdoch    kl. V C

Natomiast starsi szachiści pokonali drużynę ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Brusach i zajęli I miejsce a tym samym awansowali do etapu powiatowego.

Rozgrywki Powiatowych Igrzysk Młodzieży w Szachach  odbyły się 3 października 2018r. Tam drużyna SP nr 2 w Brusach zajęła również I miejsce i awansowała do wyższego etapu – wojewódzkiego.

10 października 2018 r. w Kolbudach w rozgrywkach szachowych wzięły udział najlepsze drużyny z eliminacji powiatowych.

Szachiści z SP nr 2 w Brusach zajęli II- gie miejsce w półfinałach Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży w Szachach Drużynowych. Oznacza to, że znaleźli się wśród 18 najlepszych szkół w województwie.

Bruscy szachiści wygrali z uczniami z SP Wielki Podleś wynikiem 3-1, SP 4 Starogard Gdański 3-1, natomiast ulegli drużynie Gimnazjum w Kolbudach 1-3. Ostatecznie zdobyli 4 punkty meczowe i dzięki temu zajęli II miejsce.

Szkołę reprezentowali na etapie gminnym, powiatowym i wojewódzkim:

1. Dawid Warsiński                    kl. III D
  2. Filip Rumel  Czarnowski      kl. III C
  3. Filip Ciemiński                     kl. III B
  4. Katarzyna  Kiczka             kl. III E
  5. Arkadiusz Ossowski           kl. VIII B
  6. Antonina Gostomczyk       kl. VII B

Do zawodów uczniów  przygotowała p. Grażyna Turzyńska.