Szkoła Podstawowa nr 2 w Brusach w ogólnopolskim projekcie sportowym “DRUŻYNA ENERGII”
AKTUALNOŚCI - 2019-06-18 10:10:06

W mijającym roku szkolnym nasza szkoła zakwalifikowała się do ogólnopolskiej rywalizacji sportowej w ramach projektu aktywizującego dzieci i młodzież do aktywności ruchowej pod nazwą “Drużyna Energii”.

Inicjatorem i mecenasem akcji jest Grupa Energa, organizatorem Air Sport a partnerem technicznym New Balance Polska. Kwalifikacje odbyły się w lutym 2019r i polegały na przygowaniu filmu prezentującego podejmowane przez szkołę przedsięwzięcia sportowe – film do tego etapu przygotował uczeń siódmej klasy naszej szkoły – Maciej Pepliński. Okazało się, że praca spodobała się komisji konkursowej i zostaliśmy zakwalifikowani do ogólnopolskiej międzyszkolnej rywalizacji sportowej. Co miesiąc przez organizatorów konkursu publikowane były 4 zadania sportowe, które należało jak najdokładniej wykonać przez jak najwięszą liczbę uczniów klas siódmych i ósmych. W ciągu pięciu miesięcy rywalizacji uczniowie opanowali 20 trików sportowych z zakresu piłki siatkowej, koszykówki, piłki nożnej oraz piłki ręcznej, które prezentowane były przez ambasadorów poszczególnych dyscyplin sportowych.

W miarę trwania rywalizacji nasi uczniowie wykazywali się coraz większymi umiejętnościami i precyzją w wykonywaniu zadań sportowych.

W kolejnych miesiącach zajmowaliśmy coraz wyższe miejsce wśród 200 rywalizujących szkół:

w lutym – XVII miejsce

w marcu – XI miejsce

w kwietniu – IV miejsce

w maju – siedem szkół zajęło I miejsce ex aequo w tym SP nr 2 w Brusach

w czerwcu – IX miejsce

W trakcie rywalizacji uczniowie poznawali nowe triki sportowe, uczyli się cierpliwości przy ich wykonywaniu oraz dokładności i precyzji , dodatkowo panowała super sportowa atmosfera.

Szkolni koordynatorzy projektu – Jolanta Peplińska oraz Mariusz Kalafus dziękują uczniom i nauczycielom wychowania fizycznego za zaangażowanie w realizację zadań sportowych.

Więcej szczegółów na stronie http://druzynaenergii.pl/