Powiatowe osiągnięcia literacko-ortograficzne
AKTUALNOŚCI - 2019-06-06 16:27:28

Na XVIII Powiatowym Konkursie Literackim organizowanym przez Zespół Szkół nr 7 w Chojnicach, Towarzystwo Przyjaciół Nauk oraz „Czas Chojnic” wpłynęło 51 prac z 12 szkół powiatu chojnickiego. W tym roku uczniowie zmagali się z cytatem Jana Twardowskiego: „Kiedy wydaje się, że wszystko się skończyło, wtedy dopiero wszystko się zaczyna”, który uczynili punktem wyjścia do snucia opowieści o spotkaniach z ludźmi prezentującymi właśnie takie postawy.

Z naszej szkoły uczennice III a  Sara Drobińska i Kinga Schramke 31 maja otrzymały wyróżnienia za piękne opowieści. Dodatkową nagrodą w tym konkursie był udział w uroczystym wręczeniu nagród w siedzibie „Czasu Chojnic”  i ciekawe spotkanie z organizatorkami konkursu oraz panią redaktor naczelną.

Ponadto w XII Powiatowym Dyktandzie „O Złote Pióro” organizowanym przez II LO im. gen. Wł. Andersa w Chojnicach mistrzynią ortografii w kategorii gimnazjów okazała się Sara Drobińska z III a.

Przyszłym licealistkom serdecznie gratulujemy.

Opiekunką uczennic jest p. Mirosława Peplińska.