Mecz Ekstraklasy piłki nożnej w Gdańsku
AKTUALNOŚCI - 2014-10-28 13:27:15

Dnia 25 października 2014 r. uczniowie Gimnazjum i Szkoły Podstawowej  w Brusach w ramach realizacji projektu grantowego „Piłka nożna nie tylko dla chłopców ”, wybrali się do Gdańska  na mecz Ekstraklasy piłki nożnej. Mecz rozgrywały między sobą drużyny Lechia Gdańsk – Śląsk Wrocław. Uczniowie mogli na żywo obejrzeć mecz na tak wysokim szczeblu, przy okazji ucząc się zasad kulturalnego kibicowania. Grupa 50 osób z naszych szkół wspomagała doping 14-sto tysięcznej widowni.

Spotkanie zakończyło się zwycięstwem śląskiej drużyny 4:1.  Pomimo mroźnej pogody dobre humory nas nie opuszczały. Po zakończonym meczu uczniowie mieli możliwość uzyskania autografów oraz zrobienie sobie pamiątkowych zdjęć z zawodnikami obu drużyn.

Wyjazd nie byłby możliwy bez zaangażowania nauczycieli wychowania fizycznego: Moniki Mankiewicz, Justyny Meller i Karola Gierszewskiego, a także dofinansowaniu dla UKS Gryf Brusy w postaci grantu przez Urząd Miejski w Brusach.