Gimnazjalści z Brus „wicemistrzami województwa” w sztafetach przełajowych
AKTUALNOŚCI - 2014-10-22 11:01:15

W piątek 17.10.2014r. w Garczynie odbyła się Wojewódzka Gimnazjada w Sztafetowych Biegach Przełajowych. Do rywalizacji stanęli przedstawiciele z 19 powiatów. Powiat Chojnicki reprezentowały 12-osobowe drużyny dziewcząt i chłopców z Gimnazjum w Brusach.

Po bardzo zaciętej rywalizacji dziewczęta zajęły VII miejsce, natomiast chłopcom udało się wywalczyć zaszczytne II miejsce.  Radość była ogromna, gdy mogli stanąć na podium i otrzymać zasłużone srebrne medale. Jak dotąd udało się naszym chłopcom w 2010r. a dziewczętom w 2011r. zdobyć III miejsce na zawodach w Garczynie. Od kilku lat jesteśmy w czołówce najlepszych i wciąż mamy nadzieję, że kiedyś uda nam się wrócić ze złotymi medalami i zostać  „ mistrzami województwa”.

Wyniki zawodów:

Dziewczęta:

1. Gimnazjum nr 33 w Gdańsku

2. Gimnazjum Bolszewo

3. Gimnazjum Rychnowy

Chłopcy:

1. Gimnazjum nr 1 w Redzie

2. Gimnazjum w Brusach

3. Gimnazjum Skarszewy

Skład drużyny dziewcząt: Aleksandra Jażdżewska, Ewelina Rafińska, Weronika Szopińska, Marta Erdmańczyk, Daria Rumel-Czarnowska, Joanna Zblewska, Weronika Osowska,     Agata Pestka, Alicja Leszczyńska, Natalia Jankowska, Klaudia Szulta, Justyna Jankowska.

Srebrni medaliści to: Paweł Kobierowski, Patryk Leszczyński, Mateusz Kłos, Kacper Spot-Gliszczyński, Damian Bruski, Robert Literski, Karol Wardyn, Piotr Kropidłowski, Robert Kloskowski, Sylwester Jankowski, Tomasz Leszczyński i Paweł Kak.

Uczniów do zawodów przygotowali n-le wychowania fizycznego Monika Mankiewicz i Mariusz Kalafus