Ciastko i kawa to świetna sprawa
AKTUALNOŚCI - 2014-09-27 22:03:09

Dnia 25.09.2014r. wolontariusze ze Szkolnego Koła Wolontariuszy przeprowadzili akcję pt. „Ciastko i kawa to świetna sprawa”. Wolontariusze działali tuż przed wywiadówkami, dlatego rodzice oraz nauczyciele mogli kupić nasze wypieki. Pieniądze z akcji zostały przeznaczone na zakup wózka inwalidzkiego, dla chorującej na stwardnienie rozsiane, kochanej polonistki pracującej w naszej szkole. Pierwszym etapem było powiadomienie uczniów o tejże akcji. W tym celu wolontariusze rozdali ulotki jej dotyczące, oraz powiadomili, że każdy kto miał możliwość i chciał pomóc, mógł przynieść cukier, mleko, kawę lub ciasto. Jak wiadomo uczniowie naszej szkoły to dobre dzieciaki i pomoc z ich strony była znacząca. A my zabraliśmy się do pieczenia!

Kolejnym etapem naszej akcji była sprzedaż ciast. W takich sytuacjach możemy liczyć na rodziców i nauczycieli, gdyż zainteresowanie naszą działalnością było ogromne! Ciasta były oczywiście przepyszne, co zostało nieraz potwierdzone. Nasze puszki wypełniały się błyskawicznie a my nie mogłyśmy nadążyć z nakładaniem ciast i parzeniem kawy.Dzięki dobrym sercom wielu ludzi zebraliśmy 1623,79 zł. Chcemy podziękować wszystkim, którzy kupili nasze ciasto i kawę, uczniom oraz ich rodzicom którzy przygotowali i przynieśli nam placki i inne produkty. Dziękujemy także założycielowi Szkolnego Klubu Wolontariuszy, panu Jędrzejowi Czarnowskiemu za pomoc w realizacji pomysłu.