Planetarium Nieba Północnego w Gimnazjum w Brusach
AKTUALNOŚCI - 2013-10-23 19:29:25

22 października 2013 roku w Gimnazjum w Brusach zorganizowano zajęcia w planetarium  dla wszystkich uczniów klas pierwszych. W ramach zajęć i specjalnego pokazu uczniowie mieli możliwość zapoznania się w przystępny i atrakcyjny sposób z takimi zagadnieniami jak zjawisko następstwa pór roku, długości dnia i nocy, ruchu obrotowego ciał kosmicznych, budowę Układu Słonecznego i wiele innych tematów wychodzących także poza granice zakresu materiału nauczania w gimnazjum.

Pięć seansów oddzielnie dla wszystkich klas pierwszych zaprezentowało „Planetarium Nieba Północnego” z Szubina w specjalnie przygotowanej kopule umieszczonej w sali geograficznej.  Specjalny system projektorów i rzutników umożliwił prezentację kompletnego wyglądu nieba oraz symulacji ruchu ciał niebieskich. Całość wzbogacona była o pokazy multimedialne i efekty specjalne połączone z profesjonalnym komentarzem. Pokaz w szkole zorganizował nauczyciel geografii pan Tomasz Rogala a sfinansowała w całości Rada Rodziców działająca w Gimnazjum w Brusach.