Uroczyste pasowanie uczniów klas pierwszych
AKTUALNOŚCI - 2013-10-18 10:28:51

10 października  2013 r. to data  długo oczekiwana  przez  ;Pierwszaków z  Gimnazjum w Brusach, gdyż  tego dnia odbyło się w naszej szkole pasowanie  ich na uczniów.  Przygotowaniem uroczystości zajęły się dwie klasy, które wygrały rywalizację w poprzednim roku szkolnym : klasa II d z wychowawczynią p. Mirosławą Peplińską i II e z wychowawczynią p. Jolantą Peplińską. Drugoklasiści zorganizowali dla koleżanek i kolegów z klas pierwszych ...Drugoklasiści zorganizowali dla koleżanek i kolegów z klas pierwszych dwugodzinną zabawę. Uroczystość rozpoczęła się częścią oficjalną i złożeniem przysięgi. W drugiej części klasy rywalizowały ze sobą, biorąc udział w różnych konkurencjach, m.in. na najciekawiej  przebraną klasę – zgodnie z wylosowanym zawodem i zaprezentowanie scenki pantomimicznej odzwierciedlającej  daną profesję  przy muzyce.

Zobaczyliśmy więc mechaników samochodowych, fryzjerów, murarzy, rolników oraz wjechała kartonowa straż pożarna, która wywołała spory aplauz wśród uczniów i nauczycieli. Pozostałe konkurencja to test znajomości klasy rozwiązywany przez wychowawców, wypicie mikstury przez uczniów i zaprezentowanie uśmiechu  do jury, rysowanie z zawiązanymi oczyma portretów wychowawców , jedzenie na czas kisielu przez uczniów i wyścigi na deskorolce czy slalom na hulajnodze.

Walka była wyrównana, ale przede wszystkim liczyła się dobra zabawa. Zwycięstwo odniosła Ia - klasa pani Beaty Lubińskiej, miejsce drugie zdobyła Id - klasa pani Anny Ossowskiej, miejsce trzecie zajęła Ie – klasa pani Moniki Mankiewicz. Nagrodą za pierwsze i drugie miejsce jest  przygotowanie uroczystości pasowania dla przyszłorocznych klas pierwszych. Nowością w tym roku była nagroda  dla zwycięskiej klasy pod postacią karnetu na dzień bez sprawdzianu, kartkówki ani odpowiedzi  ustnych do wykorzystania w bieżącym roku szkolnym. Po zakończonych zmaganiach pierwszaków odbyła się dyskoteka dla wszystkich uczniów Gimnazjum w Brusach.