Uczniowie Gimnazjum w Brusach na warsztatach obrączkarskich
AKTUALNOŚCI - 2013-10-01 00:00:00

23 września 2013 roku uczniowie Gimnazjum w Brusach wzięli udział w zajęciach na ścieżce ornitologiczno-przyrodniczej w miejscowości Kokoszka. Grupa 15 osób uczestniczyła w zajęciach przygotowanych przez pracowników Zaborskiego Parku Krajobrazowego. Uczniowie grali w ptasie domino, uczyli się rozpoznawać sikory, dzięcioły oraz poszczególne gatunki ptaków na podstawie ich piór.

Młodzież miała możliwość przyjrzeć się pracy obrączkarza, poznać gatunki ptaków występujące na danym terenie oraz zgłębić wiedzę na temat ptasich wędrówek. Dowiedzieli się dlaczego ptaki podejmują jesienną wędrówkę, dlaczego obrączkuje się ptaki. Uczniowie obserwowali jak wyjmuje się ptaki z sieci oraz jakim pomiarom poddawany jest ptak przed założeniem obrączki.

W pierwszy weekend października kolejne Europejskie Dni Ptaków. Uczniowie Gimnazjum w Brusach będą obserwować ptaki w czasie ich jesiennej wędrówki przez kontynent europejski z terenów lęgowych na zimowiska. Z tej okazji na 4 października 2013 roku przewidziano wycieczkę rowerową szlakami Zaborskiego Parku Krajobrazowego. Raport z wycieczki, obserwacji i liczeń ptaków już niedługo.

Wszystkich miłośników ptaków zachęcamy do odwiedzenia strony www.otop.org.pl gdzie znaleźć można szczegóły dotyczące Europejskich Dni Ptaków.